"Bashkoj Messin me Guardiolën", kandidati që mund të zëvendësojë Bartomeun jep premtimin e madh
Një vendim që ndryshoi tërësisht situatën te Barcelona dhe shkaktoi jehonë të madhe në Spanjë ishte largimi i Bartomeut.

Presidenti i katalanasve e humbi tërësisht besimin dhe përkrahjen e tifozëve pas troditjes së madhe ku Lionel Mesi ishte pranë largimit, ndërsa ndarjen e pashmangshme do ta bënte Luis Suarez.

Ylli argjentinas ishte shumë afër ribashkimit me Guardiolën te Manchester City, por kjo mund të ndodhi sërish te Barcelona.

Këtë ide e paraqet Victor Font, një prej kandidatëve më favor për të zëvendësuar Bartomeun.

Font është shprehur se në qendër të projektit të tij do të jetë afrimi i Guardiolës, ndërsa në vëmendje kryesore mbetet lumturia e Mesit.

Gjithashtu biznesmeni spanjoll ka premtuar për kthimin në klub të ikonave si Pyjol, Xavi dhe Iniesta.
Shtuar më 29/10/2020, ora 17:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori