Bayern - Alaba, negociatat dështojnë sërish
Lojtari i Kombëtares austriake David Alaba dhe Bayern Munich përsëri nuk arritën të gjejnë një marrëveshje për të vazhduar bashkëpunimin, pretendojnë mediet gjermane.

Menaxheri i Alaba, Pini Zahavi dhe drejtuesit e Bayernit javën e kaluar zhvilluan një raund të ri negociatash, i cili përfundoi me dështim.

Ky është takimi i tretë midis dy palëve që përfundon pa marrëveshje.

Bayern i ka ofruar Alabës një marrëveshje të re katër-vjeçare sipas së cilës ata do të fitojnë 320 mijë euro euro në javë, por Zahavi po kërkon 120 mijë euro më shumë.

Kontrata e Alaba me Bavarezët përfundon në fund të sezonit dhe situata monitorohet nga afër nga Manchester City, Juventus, PSG dhe Real Madrid.
Shtuar më 28/10/2020, ora 15:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori