Bayern fiton edhe Kupen (VIDEO)
Albeu.com
Bayern Munichu ka fituar titullin e tetë rekord në histori të Kupës DFB Pokal, me ndeshjen e zhvilluar të shtunën mbrëma ndaj Werder Bremenit me rezultat 4-0.Golin e parë e shënoi Arjen Robben nga pika e bardhë (35’) për të vazhduar më pas kroati Ivica Olic (51’), Franck Ribery (63’) dhe Bastian Schweinsteiger (83’).

Ky është trofeu i dytë i Bayernit këtë sezon, që e ka mundësinë të shkruajë historinë me tre tituj, nëse arrin ta mposhtë Interin në finale të Ligës së Kampionëve.

Ja golat:


Shtuar më 16/05/2010, ora 01:07
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori