Bayern fiton edhe Superkupën e Gjermanisë (VIDEO)
Bayern Munich ka mposhtur 3-2 Borussia Dortmundin në ndeshjen e Superkupës së Gjermanisë.

Ka qenë një fitore e vuajtur për kampionët e Gjermanisë, të cilët dukej se do të merrnin një fitore të lehtë pas avantazhit të dyfishtë të siguruar në 32 minutat e para të ndeshjes me Tolisso (18′) dhe Muller (32′).

Një avantazh që është humbur pas golave të Brandt (39′) dhe Haaland (55′).

Kur dukej se koha e rregullt do të mbyllej në barazim, Joshua Kimmich (82′) ka realizuar një gol të jashtëzakonshëm dhe i ka dhuruar trofeun Bayern-it.
Shtuar më 30/09/2020, ora 22:50
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori