Bayern Munchen mendon të rikthejë Mario Gotzen
Bayerni i Mynihut po punon për të rikthyer sërish fantazistin gjerman Mario Gotze në ekip, duke qenë se ky i fundit është një futbollist i lirë, pasi i skadoi kontrata me Borussian e Dortmundit.

Sipas mediave gjermane, trajneri Hansi Flick ka vlerësuar rikthimin e Gotze dhe e ka kontaktuar personalisht këtë të fundit për t’i ofruar një vend në organikën e kampionëve të Europës.

Aktualisht fantazisti ka oferta nga MLS-ja amerikane, por po mendon seriozisht një rikthim në “Allianz Stadium”, ku ka luajtur edhe në periudhën 2013-2016 dhe ka shënuar 36 gola në 114 ndeshje.

Te Bayerni gjermani 28-vjeçar do të marrë vendi ne lënë bosh nga braziliani Coutinho, i cili u rikthye te Barcelona dhe do të duhet të garojë me Thomas Muller për një vend në formacionin e Flick.
Shtuar më 23/09/2020, ora 14:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori