Bayern Munich poker Stuttgartit (VIDEO)
Bayern Munich nuk heq dorë nga titulli kampion. Bavarezët shkatërruan 4-1 Stuttgartin në Alianz Arena në një ndeshje jo dhe aq të lehtë.

Në fakt pjesën e parë e mbyllën në barazim pas golave të Alcantarës dhe më pas miqëtë barazuan me sulmuesin Donis.

Por në fraksionin e dytë skuadra e Kovac ndryshon fytyrë teksa shënuan plot 3 herë. Fillimisht miqtë pësuan një autogol me Getmer në minutën e 55 ndërsa dy golat e tjerë i shënuan Goretzka dhe Leëandoëvski.

Ndërkohë pas 19 javësh Bayern-i mban vendin e dytë me 42 pikë 6 pikë larg kreut që mbahet nga Borussia e Dortmundit. /albeu.com
Shtuar më 27/01/2019, ora 17:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori