Bayerni bën thjesht detyrën (VIDEO)
Ekipi gjerman i Bayern Munich e ka nisur me këmbë të mbarë ndeshjen e parë të "Play Off"-it në Ligën e Kampioneve kundrejt ekipit zvicerian të Zurich pasi ka fituar në Allianz Arena me rezultatin 2-0.

Ishte thjesht një ndeshje e lehtë për ekipin bavarez pasi me dy golat e titullarëve të tij Robben dhe Schweinsteiger kanë mjaftuar për të marrë një rezultat pozitiv.

Schweinsteiger ka arritur të hapë serinë e golave në minutën e 8' të pjesës së parë duke e mbyll me këtë gol pjesën e parë në favorin e tyre.

Me fillimin e së dytës ndeshja ka vetëm një pamje Bayerni që sulmon gjatë gjithë kohës dhe Zurich që mbrohet.

Duhet të vijë minuta e 72' ku holandezi i munguar tek ekipi bavarez Robben ka shënuar duke e bërë takimin më të lehtë për ndeshjen e kthimit.

Ja rezultatet e disa ndeshjeve të tjera:

Dinamo Zagreb - Malmo 4-1
Odense - Villarreal 1-0
Wisla Krakow - Apoel Nicosia 1-0
Maccabi Haifa - Genk 2-1 /albeu.com/

Shikoni golat:

Odense - Villarreal

name="movie" value="http://videa.hu/flvplayer.swf?v=NKp8b7OgzDzIzUMj" />name="allowscriptaccess" value="always" />name="allowFullScreen" value="true" />http://videa.hu/flvplayer.swf?v=NKp8b7OgzDzIzUMj" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" type="application/x-shockwave-flash" />
http://videa.hu/videok/sport/odense-1-0-villarreal-NKp8b7OgzDzIzUMj" title="Odense 1-0 Villarreal">szólj hozzá: Odense 1-0 Villarreal
Shtuar më 17/08/2011, ora 22:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori