Bayerni e ka "piketuar" zëvendësuesin e Alabas, vjen nga Madridi
Bayern Munchen tanimë janë duke menduar për zëvendësimin e David Alabas i cili do largohet nga "Allianz Arena" si lojtar i lirë, dhe destinacioni i tij i mundshëm është Real Madrid.

"Bavarezët" kanë identifikuar objektivin e tyre për mbrojtjen pas largimit të David Alaba, të cilit i skadon kontrata dhe do të largohet në verë si lojtar i lirë.

Mbrojtësi i Real Madrid, Eder Militao, po vuan nga hapësirat e pakta që po ka nën drejtimin e Zinedine Zidane.

Sipas "Mundodeportivo.com", Militao shihet si zëvendësimi ideal për mbrojtjen. Trajneri i Bayern Munchen, Hans-Dieter Flick ka qenë i lidhur shumë me yllin francez Dayot Upamecano, megjithatë, ai nëse vendos të largohet nga Gjermania, Militao mund të kalojë nga të qenit plani b në zgjedhjen e parë dhe kryesore.
Shtuar më 17/01/2021, ora 13:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori