Bayerni fiton, Schalke shkatërrohet (VIDEO)
Bundesliga
Është zhvilluar sot java e 14 e kampionatit gjerman të futbollit ku Bayern Munchen ka fituar me rezultatin 4-1 kundër Eintrachtit të Frankfurit. Golat për bavarezët I kanë shënuar, Timoshuk(2) në minutat e 29 dhe 88, Mueller në minutën e 59 dhe Gomez në të 61 ndërsa për miqtë ka shënuar golin e barazimit të përkohshëm Gekas në minutën e 33.

Në ndeshjet e tjera Hamburg fiton 4-2 kundër Shtutgartit, Hanoveri mposht 3-0 Freiburgun, Bayer Leverkusen barazon 2-2 në transfertë Hofenheim dhe Kaiserslaurten mposht thellë Schalken me rezultatin 5-0. (albeu.com)

Bayern Munchen- Eintracht Frankfurt 4-1
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/bUwOYT6P8xE?fs=1&hl=it_IT">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param>youtube.com/v/bUwOYT6P8xE?fs=1&hl=it_IT" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385">

Hamburg-Stutgart 4-2
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/2Zioc4wRrV0?fs=1&hl=it_IT">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param>youtube.com/v/2Zioc4wRrV0?fs=1&hl=it_IT" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385">


Hanover-Freiburg 3-0
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/iIHRzo5rBSM?fs=1&hl=it_IT">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param>youtube.com/v/iIHRzo5rBSM?fs=1&hl=it_IT" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385">

Hoffenheim-Bayer Leverkusen 2-2
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/u56PmM6O4aM?fs=1&hl=it_IT">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param>youtube.com/v/u56PmM6O4aM?fs=1&hl=it_IT" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385">

Kaiserslautern-Schalke 04 5-0
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/tQUX1O6_F_A?fs=1&hl=it_IT">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param>youtube.com/v/tQUX1O6_F_A?fs=1&hl=it_IT" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385">
Shtuar më 27/11/2010, ora 17:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori