Bayerni përgatit revolucionin, gati 400 milionë euro në merkato
Dështimi në këtë sezon duket se do të pasohet nga një revolucion te Bajerni i Mynihut. Drejtuesit e klubit bavarez kanë hapur thesin dhe pritet që në merkaton e verës të futen më fuqishëm se kurrë. Mendohet se do të jenë plot 400 milionë euro në dispozicion të Carlo Ançelotit për të bërë merkaton e verës dhe të formojë ekipin ashtu si ai do.

Ndërkohë, kanë dalë edhe emrat e parë që mund të transferohen të ynë afatin kalimtar të verës sipas Corriere dello Sport. Bëhet fjalë për tre lojtarë mjaft cilësorë si Antuan Griemzann, Mbappe dhe Marco Verrati, për të cilët mund të nevojiten gati 300 milionë për t’i transferuar.

Bayerni nuk dëshiron të ndalet aspak me synimet për të qenë protagonistë çdo sezon në Champions.
Shtuar më 29/04/2017, ora 16:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori