Bayerni "shfryhet" ndaj Hamburgut, fiton edhe Borussia (VIDEO)


Edhe pse me titullin në xhep tashmë Bayern Munchen nuk toleron as ndaj skuadrave që rrezikojnë rënien në Bundesliga II. Djemtë e Pep Guardiolës kanë mposhtur 1-4 në transfertë Hanburger falë tripletës së Mario Gotzes dhe goli golit të Pizarros.

Kjo humbje e mban skuadrën vendase në tre vendet e fundit duke rrezikuar seriozisht jo vetëm play off-in por edhe rënien përfundimtare një kategori më poshtë.

Fitore edhe për ekipet e tjera të mëdha: Borussia Dortmund mposhti në shtëpi 3-2 Hoffenheim, Bayer Leverkusen mposhti në transfertë Eintracht Frankfurtin, ndërsa Schalke 04 mposhtiu Freiburgun e Admir Mehmedit. /albeu.com/

Ja rezultatet e javës së 33:

Borussia.D 3 - 2 Hoffenheim
Borussia.M 3 - 1 Mainz 05
Braunschweig 0 - 0 Augsburg
Eintracht.F 0 - 2 Bayer Leverkusen
Freiburg 0 - 2 Schalke 04
Hamburger SV 1 - 4 Bayern Munich
Nurnberg 0 - 2 Hannover 96
Stuttgart 1 - 2 Wolfsburg
Werder Bremen 2 - 0 Hertha Berlin
Shtuar më 03/05/2014, ora 17:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori