Beckahm: Sot u nda nga jeta dikush që luajti me pasion dhe shpirt
Sot në moshën 60=vjeçare u nda nga jeta legjenda e futbollit argjentinase, Diego Maradona.

Ai ishte gjeni i futbollit, kurse pasvdekjes shëndrrohet në një legjendë që vepra e tij nuk do të harrohet kurrë.

Në mesin e shumë figurave të shquara ga sporti si Messi e Ronaldo, për ta ngushlluar familjen e Maradonës u kujdes edhe David Beckham, ku ai e cilëson Maradonen si një gjenipastër.

"Një ditë e trishtuar për Argjentinën dhe një ditë e trishtuar për futbollin ndërsa ne festojmë madhështinë e asaj që na dha ky njeri … Dikush që luajti me pasion, shpirt dhe nuk ishte asgjë më pak se një gjeni i pastër .. Unë isha i lumtur që kisha fatin ta takoja atë dhe do të na marrë malli për. Pusho në paqe", shkruan ai.
Shtuar më 25/11/2020, ora 21:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori