Befason Allegri: Kam 5 mesfushorë përse më duhet Ramsey?
Pëlqej
Masimilliano Allegri ka folur për mediat italiane në prag të ndeshjes së parë të këtij viti që Juventusi do të zhvillojë kundër Bolonjës në Kupën e Italisë.

Tekniku italian ka dhënë mendimin e tij rreth zërave të fundit lidhur me skandalin e Ronaldos, për transferimin e Aron Ramsit dhe në fund flet për numrin 10-të të ekipit, Paolo Dybalën, ku shprehet se pret që ai të paraqitet mirë nesër në ndeshjen e Kupës.

Përsa i përket Ronaldos trajneri I Zonjës së Vjetër ka thënë:“Kristiano është i qetë dhe është stërvitur shumë mirë. Është duke u përgatitur për pjesën e dytë të sezonit dhe ka luajtur më pak ndeshje në ekipin kombëtar, kështu që ndihet mirë dhe është I gatshëm."

Lidhur me transferimin e mesfushorit uellsian, Ramesi:“Ramsei? Unë kam 5-së mesfushorë shumë të mirë dhe nuk kam nevojë për askënd, jam mirë. Tani duhet të mendojmë për Bolonjan, pasi ndeshjet e para janë gjithmonë të vështira. Duhet të kemi kujdes, sepse në të kundërt mund të humbasim vëmendjen dhe atë që është objektivi ynë."

Në fund, ish-tekniku i Milanit e mbyll me sulmuesin argjentinas, Dibala: "Dibala? Unë pres që Paulo të luajë një ndeshje të mirë nesër, ashtu siç bëri edhe në sezonin e kaluar. Ai është një lojtar shumë i rëndësishëm për ne, sidomos përsa I përket organizimit tëe lojës".
Shtuar më 11/01/2019, ora 13:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori