Befason ish-trajneri i Barcelonës: Messi nuk e meritonte çmimin 'The Best'
Ish-trajneri i Barcelonës, Tata Martino mendon se Lionel Messi nuk e meritonte çmimin "The Best", si lojtari më i mirë i vitit 2019.

Gjithçka ka nisur me reagimet e disa kapitenëve të kombëtareve, të cilët kanë akuzuar FIFA-n për ndryshim votash, duke thënë se nuk kanë votuar Lionel Messin në garën për lojtarin më të mirë të vitit.

"Lionel Messi nuk ka zhvilluar një sezon të mirë dhe mendoj se nuk e meritonte të zgjidhej më i miri i FIFA-s", ka deklaruar Martino, që ka drejtuar Barcelonën në sezonin 2013/2014.

Lionel Messi, në garën për çmimin prestigjioz ka mposhtur Cristiano Ronaldon dhe Virgil van Dijk.
Shtuar më 02/10/2019, ora 17:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori