Befason presidenti i Interit, synon ti ndryshojë skuadrës emrin
Një lajm bombë vjen nga pestigjozja "Corriere Dello Sport" teksa bën me dije se Interit mund ti ndryshohet emri, shkruan Albeu.com.

Në fakt presidenti i Interit Steven Zhang synon ti ndryshojë emrin ekipit të tij ky synohen disa emra. Jiangsu Inter, Jiansgu International Football Club, ose Jiangsu Suning.

Sipas thashethemeve që vijnë nga Kina, mund të ketë këtë lloj përzirje me ekipin tjetër të zotëruar nga familja Suning.

Federata Kineze, në fak kërkon që klubet e futbollit të humbasin formulimin e sponsorit ose pronarit, duke adoptuar emra neutralë.

Gjithashtu vitin e kaluar bluza e skuadrës kineze Jiangsu ishte bërë zikaltër.

Megjitihatë deri më tani nuk ka asgjë zyrtare por Zhang po mendon për të tashmen dhe të ardhmen. /albeu.com/
Shtuar më 14/03/2019, ora 13:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori