Befason Sarri: Dybala, sulmues qëndror
Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri ka thënë se ai është duke menduar për ti dhënë një rol të sulmuesit qendror Paulo Dybalas e ku nga pozita e anësorit Cristiano Ronaldo “mund ta bëj dallimin”.

Dybala ka luajtur si sulmues anësor i djathtë për ta akomoduar Ronaldon sezonin e kaluar, por Sarri beson që argjentinasi ka të ardhme më të mirë nëse luan në qendër.

“Mendoj se Dybala mund të luaj si nëntësh fals dhe atë shumë mirë”, tha trajneri italian në një konferencë për shtyp para miqësores me Interin.

“Ne mundemi po ashtu të sulmojmë më ndryshe, më sistem 4-3-1-2 dhe Dybala duke luajt në të djathtë me dy sulmues”.

“Ne do të vazhdojmë të bëjmë prova për të shkuar gjërat më mirë, siç bëmë në pjesën e dytë në Singapor”.
Shtuar më 23/07/2019, ora 23:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori