Befason Sterling: Vajza ime akoma këndon këngët e Liverpool
Sulmuesi anglez i Manchester City-t nga 2015 wshtw larguar nga skuadra e Liverpoolit aty ku edhe u bw ylli botwror. Por sulmuesi ka zbuluar njw detaj interesant nga familja e tij.

Vajza e Sterling vazhdon akoma tw kwndojw kwngwt e tifozwve tw Liverpoolit.

"Ajo e di rivalitetin që ka Liverpooli me skuadrën që luaj unë kështu që tërë kohës i këndon kënget e tyre (Liverpoolit) për të më nervozuar", u shpreh anglezi për AS.

Anësori u transferua në Manchester City për shumën e 49 milionë funteve, pasi refuzoi të rinovonte për Të Kuqtë edhe përkundër ofertës "faraonike" që thuhej se i është ofruar.

25-vjeçari po kalon formë të mirë këtë sezon me Qytetarët, ku në 23 ndeshje të luajtura ka arritur të realizojë 11 gola dhe një asistim në Premierligë.

Shtuar më 25/02/2020, ora 15:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori