Befasuese, Roma jep Dzekon dhe para për Icardin
Roma ka kërkuar nga Inter që të përfshijë Mauro Icardin si pjesë e një marrëveshjeje shkëmbimi me Edin Dzekon.

Është e njohur se Nerazzurrët janë pranë sigurimit të Dzekos dhe e vlerësojnë atë 13.5 milionë euro.

Gianluca Di Marzio pretendon se këtë mbrëmje romakët pyetën për Icardi si pjesë të negociatave.

Inter e ka bërë mjaft të qartë se ata nuk e duan më argjentinasin pas disa muajsh tensionesh, polemikash dhe vendimit për t’i hequr shiritin e kapitenit.

Nerazzurët e kishin drejtuar drejt një shkëmbimi me Juventusin për Paulo Dybala, por kjo ide nuk u prit mirë me Dybala.

Icardi është duke u mbajtur, por mund të ndryshojë mendjen nëse ka kërcënim për ta lënë në stol për një sezon të tërë.

E gjithë kjo ka dëmtuar rëndë reputacionin dhe etiketën e çmimit, kështu që Interi po përpiqet ta largojë nga skuadra e tyre.

Sky Sport Italia gjithashtu pretendon Interi e ka ofruar Icardin te Manchester United në këmbim të Romelu Lukaku, por klubi i Old Trafford refuzoi.
Shtuar më 05/06/2019, ora 23:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori