Bekam futbollisti me i paguar ne bote
Albeu.com
Mesfushori i përfaqësueses së Anglisë dhe anëtar i skuadrës amerikane të LA Galaksi, i cili po luan si futbollisti i huazuar tek skuadra e Milanit, Dejvid Bekam është futbollisti më i paguar në botë.Bekam në vitin 2008 kishte fituar 48 milion dollarë, kështu bëri të ditur gazeta "Forbs". Në vend të dytë sipas të ardhurave vjetore është anëtar i skuadrës së Milanit, braziliani Ronaldinjo edhe atë me 33 milion, ndërsa në vend të tretë të renditjes të futbollistëve më të paguar në botë është francezi Tieri Anri me 28 milion dollarë.
Shtuar më 11/04/2009, ora 16:23
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori