Bellerin kërkon publikisht të lërë Arsenalin
Menaxheri i Arsenalit Arsene Wenger do i duhet të bëjë një riorganizim të rëndësishëm të skuadrës së tij këtë verë, pasi nuk u kualifikua për Ligën e Kampionëve.

Megjithë edhe pas qasjeve të Alexandre Lacazette dhe Thomas Lemar, klubi rrezikon të humbasë një numër të madh të emrave të tij, mes tyre Mesut Ozil dhe Alexis Sanchez, të cilët lidhen me lëvizjet larg Emirateve, përcjel Albeu.com.

Një tjetër lojtar i cili duket se e sheh të ardhmen e tij larg nga Topçinjtë është Hector Bellerin. Të dielën u raportuar se spanjolli ka kërkuar të lëvizë këtë verë dhe Wenger ka hedhur poshtë propozimet e tij.

Mendohet se ish-klubi i Bellerinit, Barcelona është i interesuar për rikthimin e 22-vjeçarit në Camp Nou dhe po planifikojnë një lëvizje prej 35 milionë paundësh. Ofertë kjo që do të tundonte Wengerin dhe do mundësonte që më në fund gjysma e sagës në shtëpinë e Barcelonës të mbyllej dhe të mendohej për gjysmën tjetër Verrati. /albeu.com/
Shtuar më 04/07/2017, ora 15:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori