Benatia shpreh keqardhje: Ndihemi si të përdhunuar
Mehdi Benatia ishte njëriu që krijoi polemikat kundër Realit teksa në minutën e 93-të të takimit, teksa në duelin kudnër Vasquesit u akordua penallti.

Mbrojtësi i Juventusit me keqardhe në nëj intervistë për “Le Figaro”, si tha:

“Ishte një përdhunim, çfarë të them tjetër? Një përdhunim. Bëmë lojën që donim, i shënuam 3 gola Realit dhe treguam vlerat tona. Më pas, vjen minuta e 93-të, kur Vazquez kërkon të kontrollojë një top me gjoks, unë e shmang kontaktin me të dhe e largoj topin me të majtën. Ai rrëzohet dhe arbitri merr guximin të japë penallti”.

“Një penallti e tillë nuk mund të jepet, aq më pak në minutën e 93-të. Ka një kontakt minimal me kofshën time, por është pjesë e futbollit dhe nuk kam asnjë qëllim për ta shtyrë. Është e tmerrshme, ndihemi si të përdhunuar. E njëjta gjë i ndodhi Bayern Munchen sezonin e kaluar, me 2-3 gola në pozicion jashtë loje. Reali nuk ka nevojë për ndihmën e arbitrit”, deklaroi Benatia. /albeu.com/
Shtuar më 13/04/2018, ora 10:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori