Bendtner plas "bombën": Kur shkova e Juventusi një grup futbollistësh po pinin cigare në tualet
Sulmuesi danez, Nicolas Bendtner ndryshoi shumë klube dhe ai pati një aventurë të shkurtër në gjigantin italian Juventus.

Bendtner kaloi një sezon te Juventus (2012/13), dhe tani zbulon detaje tronditëse të qëndrimit të tij në Torino.

"Nuk ishte askush në dhomën e zhveshjes nga shokët e mi të skuadrës, dhe kjo ishte dita ime e parë në Juventus. Takova një grup prej 10, 12 futbollistësh që pinë kafe në tualet, flisnin dhe pinë cigare. E dija menjëherë se do ta shijoja", tha Bendtner.

Gigi Buffon dhe Andrea Pirlo nuk e kanë fshehur kurrë dashurinë e tyre për cigare, por këmbëngulin se ato nuk ndikojnë në performancën e tyre.

"Çfarë mund t’u them atyre djemve? Shihni karrierën dhe profesionalizmin e tyre. Për shkak se ata e treguan atë në fushë, ju nuk mund t’i fajësoni për atë. Ishte qesharake kur Mario u kritikua për pirjen e duhanit në tualet dhe kjo ishte një histori në të gjitha gazetat. Në të gjitha klubet ku kam luajtur, lojtarët pinin duhan. Më shumë në Itali sesa në Angli".
Shtuar më 17/11/2020, ora 11:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori