Benzema: Florentino me bindi te zgjedh Realin
Albeu.com
Sulmuesi francez Karim Benzema, ka thënë se ishte pikërisht presidenti i klubit Florentino Perez ai që e ka bindur atë t’i bashkohet Realit dhe jo Barcelonës.
“Barcelona është një klub i shkëlqyeshëm, por ëndrra ime ishte të vij në Madrid. Dhe e dija se çfarë ka bërë Florentino Perez me klubin. E dija se çfarë ishte në gjendje të bënte klubi me një president si ai. Kjo është arsyeja se pse zgjodha këtë projekt”, ka thënë Benzema.

Benzema po ashtu ka mirëpritur nënshkrimin e fundit të Realit, mesfushorin Xabi Alonso.

“Ai është një nënshkrim i madh dhe siguron disa pasime shumë të mira. Ai do ta bëjë ekipin shumë më të mirë, pasi ai sjell aq shumë gjëra në mesfushë”, ka shtuar francezi.
Shtuar më 11/08/2009, ora 17:00
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori