Benzema "Mister 1 miliardëshi", ja futbollistët me klauzolat më të larta në treg
Ansu Fati u bë zyrtarisht futbollist I ekipit të pare të Barcelonës duke marrë edhe fanellën me numër 22.

Për 17-vjeçarin Barcelona ka vendosur një klauzolë prej 400 milionë eurosh duke e renditur mes lojtarëve më të shtrenjtë në botë.

Por cilët janë futbollistët me klauzolat më larta?

Ora News ju sjell më poshtë rënditjen ku gjigandët spanjollë, Real Madrid dhe Barcelona duket se nuk kanë rivalë.


Ansu Fati -Barcelona: 400 milionë euro


Ousmane Dembelè – Barcelona: 400 milionë


Philippe Coutinho (Barcelona): 400 milionë


Miralem Pjanic (Barcelona): 400 milionë


Frenkie De Jong (Barcelona): 400 milionë


Daniel Ceballos (Real Madrid): 500 milionë


Gerard Piqué (Barcelona): 500 milionë


Gareth Bale (Tottenham, në huazim nga Real Madrid): 500 milionë


Samuel Umtiti (Barcelona): 500 milionë


Sergio Busquets (Barcelona): 500 milionë


Toni Kroos (Real Madrid): 500 milionë


Lionel Messi (Barcelona): 700 milionë


Vinicius Junior (Real Madrid): 700 milionë


Marcos Asensio (Real Madrid): 700 milionë


Isco (Real Madrid): 700 milionë


Luka Modric (Real Madrid): 750 milionë


Antoine Griezmann (Barcelona): 800 milionë


Karim Benzema (Real Madrid): 1 miliard euro
Shtuar më 30/09/2020, ora 16:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori