Benzema vendos rekord në LK
Golin e vetëm për Real Madridin në pjesën e parë ndaj Napolit e ka shënuar Karim Benzema.

29-vjeçari më golin ndaj napolitanëve është bërë francezi me më së shumti gola në histori të Ligës së Kampionëve.

Ky ishte goli i 51-të i tij, teksa parakaloi Thierry Henry me 50 gola.

Ndërsa në përgjithësi vetëm Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Raul dhe Ruud van Nistelrooy. /Albeu.com/

Shtuar më 15/02/2017, ora 22:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori