Beppe Iacchini drejt shkarkimit, Sarri akoma më pranë Fiorentinës
Pas humbjes ndaj Romës e treta në 6 takime në të cilat ka grumbulluar vetëm 7 pikë, Fiorentina po përgatitet të shkarkojë trajnerin Beppe Iacchini, një sinjal ky që sipas mediave italiane lidhet me emërimin në stolin e skuadrës vjollcë të Maurizio Sarrit.

Presidenti Roco Commiso e ka arritur akordin me ish-teknikun e Juventusit dhe tashmë firma është thjeshtë një formalitet. Kjo javë mund të jetë vendimtare që Sarri të ulet në një tjetër stol të Serie A pas Empolit, Napolit dhe Juves, pikërisht në stolin e Fiorentinës.

Pasi zgjidhi kontratën me bardhezinjtë, Sarri është i destinuari për t’u ulur në stolin e Fiorentinës.

Shtuar më 03/11/2020, ora 12:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori