Berisha nuk ndalet, shënon dhe ngjit Melbourne-in në krye (VIDEO)
Melbourne Victory fluturon në krye falë Besart Berishës. Sulmuesi shqiptar realizoi golin e parë në fitoren me rezultatin 2-1 të skuadrës së trajnerit Kevin Muscat përballë Adelaide United. Kjo ishte fitorja e 6-t radhazi për Victory mes kampionatit dhe kupës me Melbourne-in që u ngjit në vendi e parë të A League në kuotën e 16 pikëve.

Për Besart Berishën ky ishte goli i 6-shtë në kampionatin australian me 30-vjecarin që pas javës së 7-t kryeson listën e golashënuesve sëbashku me uruguianin e Melbourne City-it, Fornaroli.
Shtuar më 28/11/2015, ora 12:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori