Berisha: Pas votës në OKB, Rama bën një tjetër akt të shëmtuar kundër SHBA-ve
Botërori i vitit 2026-të, do të zhvillohet në kontinentin amerikan, përkatësisht në 3 vende, SHBA, Meksikë dhe Kanada.

Por ajo që ka habitur më shumë futbolldashësit shqiptarë ka qenë vota e FSHF-së, e cila ka qenë pro Marokut dhe jo pro perëndimit.

Kjo është hera e dytë që Shqipëria del hapur kundër Shteteve të bashkuara të Amerikës. Herën e parë me votën e saj në OKB doli kundër SHBA-ve, ndërsa këtë herë doli edhe kundër zhvillimit të Kupës së Botës në ‘tokën e premtuar’.

Ish-kryeministri Sali Berisha, e ka cilësuar këtë gjë, një akt të shëmtuar dhe antiamerikan. Sipas tij me urdhër të Ramës është vendosur që Shqipëria të votojë kundër SHBA-ve. Gjithashtu kritike kanë qenë edhe komentet e qytetarëve shqiptarë. Lidhur me këtë votë, e cila është konsideruar absurde.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri:

Një akt tjetër i shëmtuar antiamerikan i Noriegës!

Shqipëria me urdhër të Edvinit voton për Marokun dhe kundër SHBA, Kanada e Meksikës për zhvillimin e kampionatit të ardhshëm të futbollit! sb

“Doktor, shife si Shqipëria tradhëtoi Amerikën edhe në FIFA”

https://resources.fifa.com/image/upload/voting-results-for-the-2026-fifa-world-cup.pdf?cloudid=vpnl19m2xr8zk50mnor3
Shtuar më 13/06/2018, ora 18:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori