Berlusconi blen 90 për qind të aksioneve të Monzas
Silvio Berlusconi raportohet se do të blejë më shumë 90 për qind të aksioneve të skuadrës nga Serie C, Monza.

Ish-pronari i Milanit tashmë është pajtuar për të blerë 70 për qind të saj, por ANSA shkruan se 80 vjeçari ka ngirtur ofertën edhe 15 për qind duke lënë klubin në pronësi të familjes Colombo në vetëm 5 për qind.

Kompletimi i blerjes pritet të përfundon më 29 shtator – në ditëlindjen e ti të 82 – kurse menaxhmentin do ta merr në dorë Adriano Galliani.

Ekipi i vogël fitoi ndeshjen e parë në ligë të dielën dhe ka një histori 106 vjeçare por që nuk ka luajtur kurrë në Serie A.
Shtuar më 17/09/2018, ora 23:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori