Besart Berisha shreh lumturinë që i dhuroi fitimi i titullit kampion
Besart Berisha arriti të sigurjë me Australisë me skuadrën e tij Melbourne Victoryt.

Ata në finale patën Newcastle Jets dhe fitua me rezultat minimal 0-1. Sulmuesi e shprehu lumturinë për këtë arritje me një postim në Intagram.

“Ne jemi kampionet! Çfarë natë e madhe dhe çfarë ekipi të madh kemi pasur këtë vit. Ne u testuam në momente shumë të vështira këtë vit, por qëndruam të fortë dhe besuam!”

“Unë nuk mund të jem më i lumtur se sa të vendosja të vija në Australi dhe të jem në gjendje arrij katër fitore në finalen e madhe! Unë e dua Australinë”, ka shkruar ndër të tjerash në llogarinë personale në Instagram. /albeu.com/
Shtuar më 06/05/2018, ora 10:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori