Beshiktash futies i Kupes se Turqise
Albeu.com
Me fitoren në finalen e Kupës së Turqisë ndaj rivalit lokal Fenerbahçe me rezultatin 4:2 skuadra e Beshiktashit për të shtatën herë e fitoi kupën kombëtare.Më i dalluar në këtë ndeshjes ishte braziliani Bobo i cili për skuadrën fituese arriti të shënojë dy gola, ndërsa krahas tij gola për Beshiktashin shënuan edhe Jusuf dhe Holoshko. Autor të golave për Fenerbahçen ishin Guiza dhe Aleks. "Shqiponjat e zeza " në tre javë para mbylljes së kampionatit turk mbajnë kryesimin e renditjes me dy pikë më shumë se Sivasport dhe tri më shumë se Trabzonspor, në pozitën e tretë.
Shtuar më 15/05/2009, ora 16:23
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori