E FUNDIT/ Bien ndjeshëm rastet e reja, 19 viktima në 24 orët e fundit
Besiktas fiton derbin e Stambollit dhe "blindon" kreun (VIDEO)


Beshiktashi ka fituar derbin e madh të Stambollit.

Bardhezinjtë kanë mposhtur Galatasaray me rezultat 2-0 në ndeshjen e javës së 19-të të Superligës turke.

Golin e parë Beshiktashi e shënoi në minutën e 19-të me anë të Josef de Souza.

Rezultatin e dyfishoi N’Koudou në minutën e parë shtesë të ndeshjes.

Me këtë fitore, Beshiktashi është në vendin e parë me 38 pikë, tri pikë më shumë se Fenerbahce që ka një lojë më pak të zhvilluar.
Shtuar më 17/01/2021, ora 19:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori