Betis 2-4 Atletico, Falcao show (VIDEO)
Emocione të forta në Betis Sevilla-Atletico Madrid, ndeshja e prapambetur e javës së tretë të La Liga-s, e cila u luajt dje në mbrëmje dhe që përfundoi me rezultatin 2-4 për miqtë madrilenë.

Nuk mund të mungonte në këtë takim edhe bomberi Radamel Falcao, autor i një dopiete duke i ngjitur "Los Colchoneros" në vendin e dytë, vetëm dy pikë larg Barcelonës kryesuese.

Golat - 26' Agra (B); 28' e 48' rig. Falcao; 46' Carlos (B); 55' Costa; 92' Garcia (A)

Rënditja La Liga-s:

Barcellona 15, Atletico Madrid 13, Mallorca 11, Malaga 11, Siviglia 11, Betis Sevilla 9, Real Madrid 7, Rayo Vallecano 7, Levante 7, Celta Vigo 6, Real Saragozza 6, Deportivo La Coruna 6, Real Sociedad 6, Real Valladolid 6, Valencia 5, Athletic Bilbao 5, Getafe 4, Granada 2, Espanyol 1, Osasuna 1.
Shtuar më 27/09/2012, ora 09:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori