BILD: Shqipëria mund të bëjë të pamundurën
Kualifikimi historik i Shqipërisë kanë bërë që edhe mediat gjermane të shkruajnë për Shqipërinë. Pjesëmarrja e Kombëtares sonë në një kompeticion si Europiani konsiderohet si një sukses i pabesueshme nga e përditshmja më e madhe gjermane "Bild".

Në fillim analizohet kualifikimi si dhe situata e grupit ku Shqipëria përfundoi e dyta pas Portugalisë. Më pas flitet për skuadrën ku evidentohen edhe lojtarë të veçantë si Elseid Hysaj, i vili luan rregullit në ekipin e Napolit.

Nuk mungojnë as fjalët e mira për De Biasin që e bëri ëndrrën e pamundur si të mundur. /albeu.con/
Shtuar më 14/05/2016, ora 14:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori