"Bild" tregon planin me 4 blerje të Klopp për të fituar Premier League-n
Gazeta e njohur gjermane, "Bild" e quan Liverpoolin si pretendentin kryesore në garën për titull në Premierligë. "Sport Bild" ka zbuluar dhe planin e Klopp për të triumfuar këtë sezon.

Ish-trajneri i Dortmundit, planifikon që të bëj përforcime të mëdha në merkaton e janarit për të freskuar disi skuadrën me blerje nga Bundesliga

Klopp synon që në janar të transferojë Jonathan Tah, Mahmud Dahoud, Hector Herrera dhe Sardar Azmoun. Në listë është edhe ylli i Dortmund, Cristian Pulisic.

"Bild" shkruan se Liverpooli ende nuk dhënë maksimumin pavarësisht se kryeson renditjen për momentin në Premier League.

Shtuar më 17/11/2016, ora 12:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori