Blackburn ne kerkim te Van Nistelrooy
Albeu.com
Sam Allardyce, trajner i Blackburn Rovers planifikon ta transferojë sulmuesin e Real Madridit, Ruud van Nistelrooy. Pas nje jave Nistelrooy mbush 33 vjet, ndërsa ai nuk bën pjesë në planet e Realit dhe sipas të gjitha gjasave ai do të largohet nga ky klub.
“Paga të cilën ai e merr te Real Madridi (141.000) nuk është e nivelit tonë. Mirëpo ndoshta ai dëshiron të vijë sërish në Angli dhe të luajë për një pagë më të vogël”, ka thënë Allardyce.
Shtuar më 27/06/2009, ora 19:48
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori