Blerja e Coutinho mund të shtyhej për në verë nëse braziliani nuk do kishte bërë këtë gjest
Fillimisht ai vlente 80, më pas u shit Neymar dhe çmimet e lojtarëve ndryshuan. Veçanërisht ëpr Barcelonën e cila në sytë e klubeve të tjera dukej siku kishte milionat e botës.

Por më pas Cou-s iu rrit vlera në 110 dhe kështu me radhë deri sa shkoi 160. Por në negociatat e fundit Barcelona ia bëri të qartë Liverpoolit se nukpaguan më shumëse 140 dhe Liverpool që reagoi se nuk ka ndërmend ta lëshojë për më pak se 160 mln euro. Si e tillë u zvarrit kjo çështje derisa në të ndërhyu vetë braziliani i cili doli vullnetar me dorëzimin e 15 mln eurove, vetëm e vetëm që ai ti bashkohej Barcelonës.

Barcelona pranoi duke e çuar në 145 mln dhe duke e marrë përfundmisht brazilianin i cili tani madje është prezantuar me gjigantët katalanas. E nëse Neymar iku për lek, çfarë mund ti thonë katalanasit Coutinho nëse ai një ditë largohet edhe pse dha 15 mln euro vetëm e vetëm që ti bashkohet Barcelonës?

Shpresojmë që në këtë rast të dështojë profecia e Fenomenit Ronaldo i cili tha: "Barcelona nuk është për brazlianët". /albeu.com/
Shtuar më 09/01/2018, ora 13:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori