E FUNDIT/ Lirohet një tjetër i rrezikshëm i bandës së Durrësit
Blerja e Sanchezit e lirë? Sa shumë gaboheni
Sipas asaj që shkruan ‘The Independent’, sulmuesi kilian ka arritur marrëveshje me klubin për katër vite e gjysmë. Manchester Unitedit marrëveshja për transferimin e Alexis Sanchez në total do t’i kushtojë 204 milionë euro.

Marrëveshja do të mbyllet sapo Henrikh Mkhitaryan të pranojë kalimin nga Old Trafford në Emirates.

Sanchez do të paguhet 16 milionë euro në sezon, pa taksa, pasi me taksa paga e tij shkon diku afër 30 milionë euro.

Shto këtu dhe pagesën që do ti bëhet Arsenali prej 33 milionë euro, 22 për lojtarin dhe 11 për agjentin./albeu.com/
Shtuar më 18/01/2018, ora 09:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori