Blerjet më të mira dhe më të këqija të United nga largimi i Ferguson
Gjatë epokës së tij, ‘Djajtë e Kuq’ kanë qenë dominues në Angli, dhe me pensionimin e skocezit, kjo skuadër ka pësuar rënie të madhe.

Një nga arsyet kryesore që çuan në dështim, janë edhe transferimet e gabuara të kryera nga drejtuesit.

Gjatë këtyre viteve, shumë yje kanë zbarkuar në ‘Old Trafford’, por kanë qenë vetëm hije e formës së tyre të mirë.

‘Djajtë e Kuq’ kanë bërë 31 transferime që nga largimi i Alex Ferguson, dhe tifozët janë përkujdesur t’i zgjedhin më të mirët.

Më së paku vota në këtë sondazh, ka marrë Radamel Falcao më së paku vota, 502.

Radamel Falcao – 502 vota

Alexis Sanchez – 533 vota

Morgan Schneiderlin – 689

Matteo Darmian – 1,013 vota

Angel Di Maria – 1,192 vota

Memfis Depay – 1,315 vota

Marcos Rojo – 1.576 vota

Henrikh Mkhitaryan – 1,754 vota

Bastian Schweinsteiger – 2,722 vota

Victor Valdes – 2.722 vota

Paul Pogba – 3,826 vota

Eric Bailly – 5,629 vota

Luke Shaw – 6.507 vota

Marouane Fellaini – 9,515 vota

Fredi – 9,658 vota

Diogo Dalot – 10.500 vota

Nemanja Matic – 11.900 vota

Anthony Martial – 12.500 vota

Romelu Lukaku – 12.900 vota

Daley Blind – 14.100 vota

Victor Lindelof – 14.400 vota

Harry Maguire – 14.800 vota

Daniel James – 17,000 vota

Ander Herrera – 17.500 vota

Aaron Wan-Bissaka – 17,600 vota

Sergio Romero – 18.300 vota

Zlatan Ibrahimovic – 18.900 vota

Juan Mata – 20.500 vota
Shtuar më 14/04/2020, ora 10:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori