Boa 2 javë pezullim, Alegri dhe Maxarri 5 mijë euro gjobë
Mesfushori i Milanit, Kevin Prince Boateng, do të mungojë në dy ndeshjet e ardhshme në kampionat, pasi gjatë zëvendësimit në fitoren 3-2 ndaj Romës ofendoi vijërojtësin.
Gjyqtari kryesor, i informuar për ngjarjen i shfaqi kartonin e kuq përpara se të ulej në stolin e futbollistëve, ndërsa komisioni disiplinor e rëndoi edhe me një javë më shumë pezullimin e tij, për gjestin antisportiv.

Nga 5 mijë euro gjobë dhe paralajmërim për pezullim për trajnerin e Milanit, Allegri dhe të Napolit, Mazzari, të cilët iu drejtuan me shperhje të padenja gjyqtarit të katërt në ndeshjet përkatëse të skuadrave të tyre.
Shtuar më 01/11/2011, ora 19:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori