Boateng: Messi është magjik, ai mund të bëjë gjithçka në fushë
Kevin-Prince Boateng i sapotransferuar tek Barcelona ka deklaruar se ndihet i mahnitur nga Lionel Messi.


"Unë mund të ju tregoj sinqerisht se është shumë e vështirë të luash kundër Messit. Por, ta shikosh atë në fushë është me të vërtetë magjike. Ai mund të bëjë gjithçka i vetëm, është e mrekullueshëm", përfundoi Boateng.

Ndërkohë Messi do të mungojë nesër në "El Clasicon" ndaj Realit për shkak të një lëndimi që ai mori në ndeshjen ndaj Valencias.

Boateng erdhi te Barcelona në merkaton e janari nga Italianët e Sansuolos duke befasuar dhe vetë tifozët katalanas.


Shtuar më 05/02/2019, ora 17:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori