Boca Juniors në çerekfinale të Copa Libertadores
Boca Juniorsi siguroi me vuajtje kualifikimin në çerekfinalet e Copa Libertadores.

Në Bombonera, Boca u mposht në sfidën e kthimit të 1/8-ave nga brazilianët e Internacionalit me rezultatin 0-1 falë një autogoli të Fabras në minutën e 48-të.

Me të njëjtin rezultat, Boca fitoi në ndeshjen e parë në Porto Alegre dhe skuadra që do të kualifikohej u përcaktua nga penalltitë.

Nga pika e bardhë e 11-metrave Tevezi me shokë u treguan më të saktë duke triumfuar 5-4 pas 6 goditjeve për secilën skuadër.

Në çerekfinale Boca Juniorsin e pret një derbi argjentinas ndaj Racing Clubit.
Shtuar më 10/12/2020, ora 13:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori