Bologna-Roma, barazim spektakolar (VIDEO)
Emocionuese dhe spektakolare. Vetëm kështu mund të quhet ndeshja e orës 12.30 të Serie A, Bologna-Roma. Sfida që sapo ka mbaruar përfundoi me rezultatin 3-3 duke qënë herë në favor të miqve dhe herë në favor të vendasve.

Serinë e golave e hapi Florenzi që në minutën e 9 por Bologna u kundërpërgjigj me anë të Gilardinos 8 minuta më pas, ndërsa Osvaldo riktheu avantazhin për Romën vetëm pas një minute. Për të plotësuar pokerin e pjesës së parë do të mendonte Gabbiadini në të 26-ën.

Me fillimin e pjesës së dytë Bologna gjeti golin e avantazhit me anë të Pasquato, por kur u mendua se fitorja shkoi për vendasit blerja më e re e Romës, greku Tachtsidis shënoi golin e barazimit.

Me këtë barazim Roma mbetet në vend të 7 me 34 pikë, ndërsa Bologna në të 14 me 22 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 27/01/2013, ora 14:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori