Bolt sërish i pari, por pa rekord
Usain Bolt
Me kohën 19.32 sekonda, xhamajkani Usain Bolt është fitues i garës prej 200 metrave, i pasuar nga dy bashkëkombasit e tij, Blake dhe Ware, të cilët fituan medaljen e argjendë dhe të bronxtë.

Me këtë sukses Usain Bolt shndërrohet në një sportist rekordesh, pasi me katër medalje të arta në kategoritë individuale, arriti të kalojë Karl Ljuisin i cili ishte atleti i parë që dominoi të dyja garat bashkë të 100 dhe 200 metrave, gjë të cilën Usain Bolt arriti ta bëjë në dy Olimpiada. /albeu.com/
Shtuar më 09/08/2012, ora 22:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori