Bolt shumë pranë afirmimit si futbollist profesionist
bolt000
Xhamajkani Usain Bolt me shumë mundësi do të jetë titullar në ndeshjn e dytë miqësore që skuadra e Central Coast Mariners do të luajë në fazën përgatitore. Shkruan Albeu.com

Ish-atleti kampion bote ka mundësinë e madhe për të bindur stafin e skuadrës për të nënshkruar kontratën si profesionist. Central Coast do të luajë të premten ndaj Macarthur South West United në Sidney.

Trajneri i Mariners tha se do Bolt do ta nisë takimin si titullar. Kujtojme që në ndeshjen e parë, Xhamajkani u aktivizua për 20 minuta dhe shfaqi jo pak problem në përdorimin e topit. Të shohim nëse kësaj radhe do të impresionojë me lëvizjet e tij. /albeu.com/
Shtuar më 09/10/2018, ora 17:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori