Bomberi i Dortmundit që po frikëson Bundesligan
alcacer00
Sulmuesi i skuadrës së Borussia Dortmund, Paco Alcacer është shndërruar në një

Një prej lojtarëve më të rëndësishëm të verdhezinjve. Ai po shënon vazhdimisht me klubin gjerman duke konfirmuar se largimi nga Barça ishte i drejtë. Sipas tij, ai mësoi shumë te skuadra e Barcelonës, diçka që po i vlen tani.

“Sigurisht që shumë mund të mendojnë se kam humbur dy vite duke pritur me durim që të vinte momenti im, por mund të them se kam përfituar shumë tek Barcelona dhe tashmë po shpërblehem tek Dortmundi”, tha Alcacer. Ai ka shënuar plot 7 gola në vetëm 127 minuta në këmbë. /albeu.com/
Shtuar më 30/10/2018, ora 18:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori