Bonera: Jemi grup i vërtetë, Piolin e pres
Trajneri provizor i Milanit, Daniele Bonera, foli për mikrofonët DAZN në fund të ndeshjes Milan-Fiorentina duke komentuar disa aspekte por duke dribluar festimin me pak polemika të Alessio Romagnoli, i kritikuar shumë.

“Në këtë ekip shoh një copëz tjetër për të futur në puzzle e nisur kohë më parë! Ndeshja e tretë e javës është gjithmonë më e komplikuara, ne e dinim se do të kishim vështirësi, por reaguam si një ekip i shkëlqyeshëm, siç edhe jemi”.

“Unë jam i lumtur dhe i kënaqur, por ekipi ka një trajner të mirë si Pioli. Mezi presim ta kemi me vete. Do të ketë kohë për mua”

“Ne jemi një grup i vërtetë, i shëndetshëm dhe me vlera. Bëmë një videotelefonatë në dhomën e zhveshjes me trajnerin Pioli, që është gjithmonë me ne”.

Festim me pak polemikë për Alessio Romagnoli, por Bonera nuk e ka parë: “Kam humbur festën e tij, më pëlqeu goli dhe i dhashë udhëzime mbrojtjes. Ne jemi të kënaqur me rezultatin, por mbi të gjitha me frymën dhe performancën e ekipit”.

Davide Calabria dhe Simon Kjaer praktikisht të përsosur: “Davide është rritur gjithashtu në personalitet, ai beson shumë në vetvete. Ne e dinim për Simonin se përvoja e tij ishte e nevojshme në momentin e vështirë të janarit të kaluar, ai është një udhëheqës dhe një njeri i vërtetë”.

Gianluigi Donnarumma ishte gjithashtu vendimtar në Milan-Fiorentina: “Kampionët i bëjnë këto paraqitje. Në momentin në të cilin duhet të tregojë kush është, Gigio përgjigjet i pranishëm dhe ai e bëri atë sot”.
Shtuar më 29/11/2020, ora 21:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori