Bonucci bën punën e parë si milanist, i telefonon Moratas
Dera e Manchester United është mbyllur për Alvaro Moratan, por sulmuesi spanjoll mund të largohet nga Real Madridi këtë verë dhe Leonardo Bonucci shpreson se destinacioni i tij do të jetë Milan.

Pas lëvizjes së tij për t'u bashkuar me Rossonerët, qendërmbrojtësi italian thuhet se do të përpiqet ta bindë Moratan që të bashkohet me të në Stadio Giuseppe Meazza. Sipas gazetës Gazzetta dello Sport, ai i është drejtuar ish-shokut të tij tek Juventus, se Milani ka nevojë për një sulmues yll për të përfunduar rimëkëmbjen e tyre, përcjell Albeu.com.

Ka një arsyesh pse sulmuesi mund të refuzojë ftesën për t'u rikthyer në Serie A, siç është fakti se klubi nuk do të jetë në Ligën e Kampionëve në sezonin e 2017/18. Problem, edhe pse Bonucci vetë ka treguar se çdo gjë mund të ndodhë. /albeu.com/
Shtuar më 16/07/2017, ora 11:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori