Boris Johnson jep lajmin e keq për tifozët e futbollit në Angli
Kryeminsitri i Anglisë, Boris Johnson, ka njoftuar sot se tifozët nuk mund të rikthehen në stadiume më 1 tetor siç ishte planifikuar.

Johnsoni, ka thënë se shpërndarja e virusit ka ndikuar për rihapjen e bizneseve dhe eventeve të mëdha sportive.

"Ne tashmë e kemi kuptuar që shpërndarja e madhe e virusit, ka ndikuar në mundësinë për të rihapur konferencat e biznesit dhe eventet e mëdha sportive. Pra, ne nuk do të mundemi që më 1 tetor t’i hapim këto", u shpreh Johnsoni.
Shtuar më 22/09/2020, ora 15:46
GOLI
e Martë 22 Shtator 2020, Ora 17:03
E ORE, Ç'MBAN TOKA....TE THEMI I ÇIK SE ESHTE NJE TRAP I KURDISUR NGA TRAPÇARESIT.
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori