Borussia Dortmund interesohet për yllin e Crystal Palace
Burimet "Sky Sport" bëjnë të ditur se Wilfried Zaha është objektivi kyresor i Borussia Dortmund në fund të këtij sezoni, shkruan Albeu.com.

Sulmuesi 26-vjeçar nuk ka shfaqur formën e tij më të mirë këtë sezon teksa nuk ka shënuar për Shqiponjat që ne daten 15 shtator, i fundit golk ishte ndaj Huddersfield.

"Sky Sport" njofton gjithashtu se bisedimet fillestare kanë filluar mes drejtueseve të Dortmundit dhe sulmuesit.

Ndërkohë Zaha ka kontratë deri në deri në vitin 2023 me Crysatal Palace, por një ofertë e mirë mund ta joshë atë pasi Dortmundi është majft mirë nga ana ekonomike teksa shiti Pulisc tek Chelsea për shifrën e 65 milion eurove. /albeu.com/
Shtuar më 24/01/2019, ora 13:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori